Zamknij
Retail Concept
Wmurowano kamień węgielny w Ełku
12/12/2019
10 grudnia 2019 roku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę parku handlowego Karuzela

 

Karuzela w Ełku jest pierwszą, wspólną inwestycją Karuzeli Holdng z Mitiska REIM w Polsce. Realizują ciekawy format centrum, który na pewno spełni oczekiwania mieszkańców Ełku. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem co wynika z potencjału samego miasta jak również planowanych inwestycji infrastrukturalnych w regionie. Karuzelę w Ełku wyróżniać będzie wiele - są to przede wszystkim: łatwa dostępność komunikacyjna, duża oferta handlowa, największy w regionie i najnowocześniejszy hipermarket, oraz duży, jednopoziomowy parking.

W ramach inwestycji na działce przy ulicy Przemysłowej zrealizowany zostanie kompleks  budynków o powierzchni ponad 21.000 m kw które razem z istniejącym sklepem Castorama będą stanowiły obszar o największej koncentracji handlu w regionie . W nowych budynkach znajdzie się ponad 30 sklepów oraz największy w regionie hipermarket spożywczy b1 z grupy Schiever, który jest franczyzobiorcą Auchan. Powstanie również stacja paliw i restauracja przejazdowa. Przed centrum handlowym zostanie zbudowany przestronny parking naziemny, który docelowo pomieści 1200 samochodów osobowych. W Karuzeli swoje lokale otworzą m.in. Sinsay, Cropp, House, CCC, KIK, Pepco, Media Expert, Martes Sport oraz Rossmann i inni.

Karuzela na etapie realizacji inwestycji zapewni zatrudnienie nawet dla 350 osób. Całkowity koszt inwestycji  w Ełku to ponad 100 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2020 r.

Cieszymy się, że inwestorzy Karuzeli w Ełku zaufali firmie CFE i postanowili właśnie z nami zrealizować ten projekt. – podkreśla Bruno Lambrecht, Dyrektor Generalny CFE Sp. z o.o.
Tempo prac jest intensywne i postępuje zgodnie z wyznaczonym harmonogramem. Plac budowy został nam udostępniony 6 listopada br.
Mogę zapewnić, że w przyszłym roku o tej samej porze, będziemy świętować uroczyste otwarcie Karuzeli w Ełku – dodaje Bruno Lambrecht.

 

Karuzela Holding zajmuje się przygotowaniem i realizacją obiektów handlowych na terenie Polski. Są to wiodące centra handlowe w miastach pomiędzy 20 a 70 tys mieszkańców. Obiekty budowane są w formie parków handlowych lub małych, jednopoziomowych galerii z parkingiem naziemnym.

Mitiska REIM zarządza funduszami FRI1 i FRI2 inwestującymi w centra handlowe w całej Europie. Portfolio Mitiska REIM to 65 obiektów handlowych w 10 krajach Europy o  wartości ponad 743 miliony euro.

Generalny wykonawca CFE Sp. z o.o. należy do międzynarodowej grupy CFE z siedzibą w Belgii, specjalizującej się w realizacji różnego rodzaju projektów takich jak; centra handlowe, hotele, budynki biurowe, mieszkalne i przemysłowe. Każda inwestycja prowadzona przez CFE spełnia najwyższe wymogi architektoniczno-budowlane, kładąc duży nacisk na kulturę bezpieczeństwa oraz przyciągając uwagę elegancją, niepowtarzalnością realizowanego projektu i wysokim standardem wykonania.

 

 
  • Wmurowano kamień węgielny w Ełku
  • Wmurowano kamień węgielny w Ełku
  • Wmurowano kamień węgielny w Ełku
  • Wmurowano kamień węgielny w Ełku
  • Wmurowano kamień węgielny w Ełku
  • Wmurowano kamień węgielny w Ełku
  • Wmurowano kamień węgielny w Ełku
  • Wmurowano kamień węgielny w Ełku
  • Wmurowano kamień węgielny w Ełku
<
>
 
 
copyright © 2023


projekt i wykonanie
Liczba wyświetleń strony www.retailconcept.pl : 1411716