Zamknij
Retail Concept
Zielone światło dla Karuzeli Tarnobrzeg
08/05/2018
Zmiana planu miejscowego w Tarnobrzegu pozwoli na realizacji Galerii Karuzela w tym mieście

Podczas kwietniowej sesji Rady Miasta Tarnobrzega radni podjęli uchwałę o zmianie miejscowego planu dla terenu 7-mio hektarowej działki na której powstanie centrum handlowe Karuzela Tarnobrzeg. Był to jedyny miejscowy plan który pozwala realizować w Tarnobrzegu obiekt handlowy o powierzchni powyżej 2.000 m kw. Nikt z radnych nie głosował przeciw zmianie.

W ramach projektu planowany jest kompleks o łącznej powierzchni GLA 25.000 m kw, w tym: galeria handlowa - 14.000 m kw, sklep typu Zrób to Sam i park handlowy. „Zmiana miejscowego planu otwiera nam drogę do projektowania obiektu. Dodatkowym atutem lokalizacji jest rozpoczęcie budowy wewnętrznej obwodnicy miejskiej która przejdzie obok działki” – mówi Grzegorz Pękalski prezes spółki.  Tarnobrzeg to 40-to tysięczne miasto w którym nie ma obecnie galerii handlowej.

 

Karuzela Tarnobrzeg jest jednym z projektów spółki Karuzela Holding.

W ramach spółki Karuzela Holding działają obecnie 4 projekty: dwie galerie handlowe w  Wodzisławiu Śląskim i Wrześni oraz dwa parki handlowe – w Turku i Lublińcu, o łącznej powierzchni GLA ponad 32.000 m kw. W 2017 została rozbudowana Karuzela Turek. W 2018 roku planowana jest rozbudowa Karuzeli w Lublińcu a w kolejnym roku  - w Wodzisławiu Śląskim. Poza tym spółka przygotowuje do budowy projekty - w Białej Podlaskiej, Świebodzinie, Kołobrzegu i Wągrowcu.

 
  • Zielone światło dla Karuzeli Tarnobrzeg
 
 
copyright © 2020


projekt i wykonanie
Liczba wyświetleń strony www.retailconcept.pl : 967636