Zamknij
Retail Concept
Karuzela Kołobrzeg z pozwoleniem na budowę
28/02/2019
Spółka Karuzela Kołobrzeg otrzymała w styczniu tego roku decyzję pozwolenia na budowę dla całego obiektu centrum handlowego

 

Spółka Karuzela Kołobrzeg otrzymała w styczniu tego roku decyzję pozwolenia na budowę dla całego obiektu centrum handlowego Karuzela które będzie położone w Budzistowie w gminie Kołobrzeg. Działka na której powstanie centrum znajduje się przy drodze łączącej budowany obecnie węzeł Kołobrzeg Wschód trasy S6 z niedawno zrealizowanym rondem Janiska na obwodnicy Kołobrzegu. Centrum będzie składało się z galerii handlowej i wolnostojącego sklepu Leroy Merlin. Całkowita powierzchnia handlowa to łącznie 30.000 m kw i w skład niej wejdzie około 90 sklepów m.in. Lidl, Leroy Merlin, Media Expert, Martes Sport, Deichmann, Świat Książki, Reserved, Cropp, House, Sinsay, Home&You, CCC, Pepco, Smyk. Karuzela powstanie na działce o powierzchni 10 ha i będzie miała parking na około 1.000 miejsc postojowych. Projekt architektoniczny wykonała firma MTDI (dawniej Bose International) specjalizująca się w projektowaniu centrów handlowych a znana z takich obiektów jak Silesia w Katowicach czy Avenida na dworcu PKP w Poznaniu. Kolejnym etapem zmierzającym do realizacji Karuzeli jest przetarg na generalnego wykonawcę który rozpocznie się na przełomie lutego i marca. Da to  możliwość rozpoczęcia prac w okolicy wakacji tego roku i ich zakończenia w drugiej połowie przyszłego roku.

 

Karuzela w Kołobrzegu to wspólny projekt polskiej spółki Karuzela Holding i belgijskiej firmy Mitiska REIM zarządzającej funduszami inwestującymi w nieruchomości handlowe w całej Europie. Partnerzy są właścicielami 4 centrów handlowych działających pod nazwą Karuzela a położonych w Wodzisławiu Śląskim, Lublińcu, Turku i Wrześni.

 
  • Karuzela Kołobrzeg z pozwoleniem na budowę
  • Karuzela Kołobrzeg z pozwoleniem na budowę
<
>
 
 
copyright © 2020


projekt i wykonanie
Liczba wyświetleń strony www.retailconcept.pl : 1080275