Zamknij
Retail Concept
Biała Podlaska na fali nowych inwestycji
04/07/2018
Białą Podlaskę czeka wiele nowych inwestycji w tym rozwój dzielnic mieszkaniowych w jej południowej części

 Przez ostatnie lata obserwujemy szybki rozwój północnej części Białej Podlaskiej a zwłaszcza obiektów mieszkaniowych przy obwodnicy. Powstało tam kilkadziesiąt domów wielorodzinnych realizowanych zarówno przez deweloperów jak i przez władze samorządowe w programie "mieszkanie plus". Teraz wygląda na to że, w związku z kilkoma planowanymi inwestycjami, będziemy świadkami  intensywnego rozwoju południowych dzielnic miasta.

I tak, po ulokowaniu w 2016 roku strefy ekonomicznej na dawnym lotnisku wojskowym, która to strefa powstała staraniem obecnych władz miasta, analizowane jest połączenie tej strefy od wschodu z obwodnicą miasta. W strefie działa już jeden zakład produkcyjny a w przyszłości planowane jest  duże centrum logistyczne dla którego taki układ komunikacyjny jest kluczowy.

Kolejna ważna zmiana to przebudowa linii kolejowej  i trasy wylotowej w ciągu ulicy Witoroskiej (droga wojewódzka 812). Na drodze powstanie tunel pod linią PKP który na zawsze rozwiąże kłopoty z zamykaniem przejazdu kolejowego i trudnościami przedostania się w kierunku ulicy Lubelskiej.

Planowane jest również poszerzenie ulicy Łomaskiej z przebudową trzech skrzyżowań na których powstaną ronda Łomaska/Witoroska, Łomaska/Kolejowa i Łomaska Sportowa. Przebudowy są związane z planowaną budową osiedla mieszkaniowego w tej okolicy jak i rozpoczynającą się inwestycją Galerii Karuzela. W związku z tą ostatnią, w zeszłym roku zrealizowano już łącznik który ułatwił dojazd do Szkoły Podstawowej nr 3 od ulicy Witoroskiej a w przyszłości będzie obsługiwać również klientów Karuzeli.

Planowana przebudowa ulicy Łomaskiej stworzy kolejne bezpieczne połączenie do szkoły podstawowej od strony Łomaskiej a jednocześnie będzie drugim wjazdem do Karuzeli.

Oprócz tych dróg planowana jest, w latach 2018 - 2021, budowa ścieżek rowerowych, które połączą istniejące ścieżki przy ul. Lubelskiej, Podleśnej, Kruczej z Al. 1000 lecia oraz centrum miasta na które miasto pozyskało środki z UE.

Wszystkie te zmiany ułatwią poruszanie się po południowej części Białej Podlaskiej a przede wszystkim poprawią bezpieczeństwo ruchu.

 
  • Biała Podlaska na fali nowych inwestycji
  • Biała Podlaska na fali nowych inwestycji
<
>
 
 
copyright © 2019


projekt i wykonanie
Liczba wyświetleń strony www.retailconcept.pl : 928620